Klasyfikacja strzelców ligowych w rundzie jesiennej – analiza.

Opublikowane w

Klasyfikacja strzelców ligowych w rundzie jesiennej – analiza.

Królem strzelców rundy jesiennej został Mateusz Gnojnicki z Luks Czermna z 18 golami na koncie. Drugie miejsce zajął Michał Bartoszek z Perły Płonica z 11 golami, a trzecie Daniel Kruk ze Sparty Stary Waliszów, który w rundzie jesiennej zdobył 10 goli dla swojej drużyny. Najskuteczniejszym strzelcem Piaska Potworów w rundzie jesiennej został Gheorghita Galbeaza z pięcioma golami na koncie.

▶️ Czołówka klasyfikacji strzelców:

18 – Mateusz Gnojnicki – Czermna Kudowa Zdrój
11 – Michał Bartoszek – Perła Płonica
10 – Daniel Kruk – Sparta Stary Waliszów

5 – Gheorghita Galbeaza – Piasek Potworów
3 – Patryk Pogoda – Piasek Potworów
2 – Maciek Pruś – Piasek Potworów
1 – Dariusz Michorczyk – Piasek Potworów
1 – Sebastian Tracz – Piasek Potworów
1 – Krystian Lorenz – Piasek Potworów

 

▶️ Srzelcy według wieku:

Przedział wiekowy Strzelone Gole Najlepszy strzelec w przedziale wiekowym
15-19 34 9 – Jakub Śleziak – Orzeł Mąkolno (17 l.)
20-29 103 18 – Mateusz Gnojnicki – Czermna Kudowa Zdrój (25 l.)
30-39 105 10 – Daniel Kruk – Sparta Stary Waliszów (38 l.)
40-49 9 5 – Krzysztof Kudryński – Czarni Braszowice (44 l.)

Najmłodszy strzelec w lidze: Ksawery Krasny – Orzeł Mąkolno (15 l.) – 2 gole
Najstarszy strzelec w lidze: Zbigniew Śleziak – Orzeł Mąkolno (47 l.) – 1 gol

 

▶️ Jubileuszowe gole:

W jedenastu rozegranych kolejkach, w 55 meczach strzelono dotychczas 257 goli (średnio 23.36 na kolejkę, 4.76 na mecz). W jedenastej kolejce padła bramka numer 250. Jej autorem był Dawid Rychter z Unii II Złoty Stok.

Gol Strzelec Drużyna Mecz
1 Robert Listwan Czarni Braszowice 02.09.2018 Zrzeszeni Niwa – Czarni Braszowice 1:7
50 Patryk Kapłon WLKS Wambierzyce 16.09.2018 WLKS Wambierzyce – Zrzeszeni Niwa 2:2
100 Jakub Śleziak Orzeł Mąkolno 30.09.2018 Orzeł Mąkolno – Granica Tłumaczów 2:3
150 Dawid Kowal Unia II Złoty Stok 14.10.2018 Perła Płonica – Unia II Złoty Stok 1:3
200 Arkadiusz Wardak Granica Tłumaczów 28.10.2018 Granica Tłumaczów – Unia II Złoty Stok 8:2
250 Dawid Rychter Unia II Złoty Stok 11.11.2018 Unia II Złoty Stok – Zrzeszeni Niwa 1:5

 

▶️ Najlepsi strzelcy w swoich klubach:

18 – Mateusz Gnojnicki – Czermna Kudowa Zdrój
11 – Michał Bartoszek – Perła Płonica
10 – Daniel Kruk – Sparta Stary Waliszów
9 – Ernest Łotysz – Czarni Braszowice
9 – Jakub Śleziak – Orzeł Mąkolno
8 – Dariusz Jarosz – Granica Tłumaczów
7 – Marcin Krajewski – Zrzeszeni Niwa
6 – Mateusz Herba – WLKS Wambierzyce
5 – Gheorghita Galbeaza – Piasek Potworów
5 – Ireneusz Kocoń – Hutnik Szczytna
2 – Konrad Brysiak – Unia II Złoty Stok

 

@PPotworow