Zestawienie składów oraz ruchy transferowe – klasa b gr. Wałbrzych IV – runda jesienna, sezon 2020/2021.

Wzięliśmy pod lupę kadry drużyn w naszej grupie (bazując na danych ze strony laczynaspilka.pl – stan na 04.09.2020) i przygotowaliśmy małe podsumowanie sytuacji kadrowych. W tabeli pokazaliśmy, kto dysponuje największą kadrą, jaka jest średnia wieku w każdym zespole, oraz wiek najstarszego i najmłodszego zawodnika. Z zebranych przez nas informacji wynika że:

Największa kadra: 32 – Tarnovia Tarnów
Najmniejsza kadra: 22 – Czarni Braszowice, Kłos Laski, Orzeł Mąkolno, Sparta Stary Waliszów
Najstarsza Kadra: 33.14 l. – Granica Tłumaczów
Najmłodsza kadra: 27.09 l. – Orzeł Mąkolno

Najstarszy Zawodnik w lidze: Jan Kwiatkowski (63 l.) – LKS Bierkowice
Najmłodszy zawodnik w lidze: Karol Pastuch (15 l.) – Czarni Braszowice

Poniżej przedstawiamy aktualne kadry oraz ruchy transferowe. Druyna Tom Dar Ludwikowice reaktywowała się w tym sezonie. (dane z dnia 04.09.2020):

Burza Dzikowiec

Kadra: Krzysztof Bąk, Adrian Denysiewicz, Marcin Gliwiński, Kamil Górzyński, Krzysztof Graszkiewicz, Paweł Jagieła, Łukasz Jagieła, Marcin Jagieła, Daniel Karabanowicz, Kamil Kmita, Rafał Łanucha, Oskar Maćkowiak, Łukasz Marusiak, Grzegorz Materna, Paweł Mroczkowski, Jakub Niemiro, Adam Olczyk, Martin Osiecki, Patryk Osiecki, Kacper Plewniak, Krzysztof Prokop, Rafał Rozumkiewicz, Dawid Salbierz, Łukasz Serafin, Rafał Sulowski

Przyszli: Krzysztof Bąk, Kamil Kmita, Łukasz Marusiak, Adam Olczyk, Martin Osiecki, Patryk Osiecki, Kacper Plewniak, Krzysztof Prokop, Dawid Salbierz, Krzysztof Graszkiewicz
Odeszli: Adrian Prokop, Daniel Błachut, Jacek Chalcarz, Józef Szymański, Kazimierz Szymański, Łukasz Gładysz, Mariusz Szczepaniak, Mateusz Szlembarski, Michał Ziebarth, Miłosz Miśkiewicz, Patryk Mówiński, Patryk Tomczuk, Paweł Niedźwiecki, Paweł Ścigacz, Paweł Wereta, Piotr Patrzałek, Robert Szymański, Sebastian Dzięgielewski, Sebastian Pokorowski

Czarni Braszowice

Kadra: Maciej Cych, Jakub Dąbrowski, Arkadiusz Dulanowski, Zbigniew Gancarczyk, Józef Gwozda, Marek Gwóźdź, Grzegorz Hutnik, Sławomir Krocz, Grzegorz Kudryński, Krzysztof Kudryński, Robert Listwan, Karol Pastuch, Tomasz Pińczuk, Paweł Pińczuk, Tomasz Preis, Patryk Rosikoń, Bartosz Równicki, Przemysław Skrzydłowski, Marek Stanny, Konrad Sulej, Piotr Tracz, Karol Wojtaczka

Przyszli: Arkadiusz Dulanowski, Grzegorz Kudryński, Karol Pastuch, Paweł Pińczuk, Patryk Rosikoń, Bartosz Równicki, Karol Wojtaczka
Odeszli: Dominik Gabryś, Sławomir Komar, Przemysław Kulaczenko, Ernest Łotysz, Paweł Suchański, Wojciech Waligóra, Bartosz Dudek, Mariusz Kubicz, Zygmunt Nowak, Tadeusz Rychter, Marcin Serafin, Szymon Zieliński, Łukasz Adamczyk, Tomasz Błaźniak, Ireneusz Nowak, Marcin Stanuch, Dawid Gancarczyk

Granica Tłumaczów

Kadra: Hubert Bednarczyk, Dawid Biały, Patryk Borkowski, Piotr Brożek, Krzysztof Czarnowski, Wojciech Domagała, Adam Filarowski, Mariusz Gorczycki, Dariusz Jarosz, Dariusz Jeziorek, Mirosław Karpierz, Patryk Kawiński, Wojciech Kobierski, Kacper Kochanik, Artur Leśniak, Grzegorz Mendrzycki, Kamil Orwat, Artur Padziński, Sebastian Piątkowski, Mateusz Szwiec, Wojciech Szwiec, Paweł Taniukiewicz, Maciej Walkosz, Arkadiusz Wardak, Bartosz Wardak, Adam Wilczek, Grzegorz Woźniak, Krzysztof Wyrębak

Przyszli: Krzysztof Czarnowski, Adam Filarowski, Grzegorz Mendrzycki, Kamil Orwat, Paweł Taniukiewicz
Odeszli: Kacper Bełch, Krystian Chudy, Paweł Dudkowski, Adam Gadacz, Mariusz Janik, Kamil Kimaczyński, Paweł Matuszewski, Kamil Pasiut, Bartosz Rudzki, Kamil Wandzel, Paweł Wiśniewski

Kłos Laski

Kadra: Konrad Babiec, Krzysztof Chrobak, Grzegorz Chrobak, Szymon Cykro, Łukasz Cykro, Paweł Dudzic, Przemysław Gajek, Łukasz Gajek, Wojciech Gembara, Sebastian Górski, Paweł Jachimowski, Sylwester Kisielewicz, Mariusz Krysiak, Mateusz Makuch, Grzegorz Makuch, Krzysztof Maziakowski, Jarosław Mrozowski, Paweł Piwowarczyk, Konrad Pławiak, Jacek Sąsiadek, Dawid Skotniczny

Przyszli: Jarosław Mrozowski, Paweł Piwowarczyk, Jacek Sąsiadek
Odeszli: Dawid Biliński, Radosław Kędzierski, Sebastian Rybicki, Cisowski Filip, Kamil Kędzierski

LKS Bierkowice

Kadra: Marcin Bazelak, Kacper Bieniasz, Łukasz Błaszczyk, Robert Błaszczyk, Janusz Grabowski, Tomasz Grzesiak, Przemysław Hoffmann, Piotr Humeńczuk, Damian Jach, Kamil Jamróz, Mateusz Jówko, Mateusz Juszczyk, Wojciech Kozik, Kamil Kubarski, Jan Kwiatkowski, Daniel Lorek, Jakub Mastalerz, Tomasz Milewski, Paweł Milewski, Kamil Porębski, Sebastian Pułanecki, Patryk Pułanecki, Przemysław Solarz, Błażej Szauksztel, Mariusz Uljasz, Paweł Wójcik

Przyszli: Przemysław Hoffmann, Kamil Kubarski, Paweł Milewski, Sebastian Pułanecki, Patryk Pułanecki
Odeszli: Robert Cwykiel, Mateusz Kania, Wojciech Kęskiewicz, Kamil Kmita, Krzysztof Kućmierczyk, Jakub Niedzielski, Kacper Okrzesik, Oskar Pawlikowski, Michał Potaczek, Kacper Raczak, Paweł Sawka, Norbert Witkowski

Orzeł Mąkolno

Kadra: Waldemar Bartoszek, Tomasz Dąbski, Jakub Dwornik, Sylwester Dziatłowicz, Michał Głąb, Radosław Kędzierski, Dawid Krasny, Ksawery Krasny, Kamil Macioł, Jacek Morawski, Waldemar Morawski, Grzegorz Morawski, Mateusz Nowak, Szymon Prokop, Christopher Sadiq, Zbigniew Śleziak, Janusz Śleziak, Jakub Śleziak, Mateusz Śleziak, Łukasz Warzocha, Paweł Wielgus, Kamil Wsolak

Przyszli: Mateusz Śleziak
Odeszli: Patryk Carzyński, Szymon Janczewski, Dominik Pilarz, Bartosz Klecko, Tomasz Ludwiczak, Tomasz Piech, Paweł Piech, Kacper Wielgus, Marcel Kliś

Piasek Potworów

Kadra: Mateusz Bakalarz, Damian Bieńko, Marek Cichoń, Janusz Ćwiąkała, Paweł Fester, Gheorghita Galbeaza, Grzegorz Gaszewski, Łukasz Golec, Karol Strojny, Krystian Lorenz, Łukasz Janelli, Sylwester Kowalski, Krystian Kuchciak, Czesław Kulaczenko, Adrian Kulaczenko, Oskar Kurtiak, Józef Kurtiak, Marcin Łukaszczuk, Patryk Maślak, Dariusz Michorczyk, Dawid Padula, Marek Pyć, Przemysław Rutkowski, Jacek Stecyk, Piotr Studniarz, Tomasz Świerzawski, Jakub Urban, Seweryn Waliczek, Daniel Wielowski, Kamil Witek, Rafał Zabrzeński

Przyszli: Mateusz Bakalarz, Marek Cichoń, Łukasz Golec, Karol Strojny, Czesław Kulaczenko, Adrian Kulaczenko, Patryk Maślak, Dawid Padula, Przemysław Rutkowski, Kamil Witek
Odeszli: Radosław Sobieraj, Tomasz Temich, Sebastian Tracz, Kamil Walkowski, Piotr Żygadło, Łukasz Witsanko, Mateusz Dębowski, Jacek Pawłowski

Sparta Stary Waliszów

Kadra: Norbert Capaja, Rafał Dragan, Mateusz Dulik, Jakub Dulik, Filip Frankowski, Sebastian Jania, Kacper Jaworski, Paweł Koniuszek, Daniel Kruk, Paweł Kruk, Paweł Kruk II, Krzysztof Kruk, Marek Ochnik, Piotr Podwalny, Damian Poparda, Michał Skrzypnik, Karol Szkwarek, Mateusz Traczuk, Paweł Winczakiewicz, Bartosz Woś, Bartłomiej Zaleski, Daniel Zawiślak

Przyszli: Norbert Capaja, Kacper Jaworski, Paweł Koniuszek, Michał Skrzypnik, Paweł Winczakiewicz, Bartłomiej Zaleski
Odeszli: Paweł Głąba, Dawid Koszela, Grzegorz Pławiak, Piotr Struś, Wojciech Rosenau

Tarnovia Tarnów

Kadra: Tomasz Bogaczyński, Mariusz Borys, Michał Brodecki, Karol Chalcarz, Piotr Gaba, Oskar Gabryś, Karol Gabryś, Dawid Gancarczyk, Kacper Gądek, Damian Gruszka, Andrzej Jasiński, Mateusz Jeł, Krystian Józefiak, Artur Kudas, Grzegorz Kulaczenko, Maciej Lis, Ernest Łotysz, Mateusz Matacz, Marcin Miarka, Rafał Pańczyk, Jacek Pawłowski, Dawid Pawłowski, Paweł Rejtmajer, Paweł Rogowski, Tadeusz Rychter, Michał Szabłowski, Wojciech Szuflita, Oskar Szyszkowski, Tomasz Tant, Michał Urbaniak, Krystian Wójcik, Marcin Wójcik

Przyszli: Karol Chalcarz, Piotr Gaba, Dawid Gancarczyk, Mateusz Jeł, Artur Kudas, Ernest Łotysz, Jacek Pawłowski, Dawid Pawłowski, Paweł Rogowski, Tadeusz Rychter, Oskar Szyszkowski
Odeszli: Patryk Chruściel, Dawid Korcz, Marcin Krycha, Kamil Kulaczenko, Łukasz Targosz

TomDar Ludwikowice

Kadra: Paweł Adamek, Szymon Antos, Sebastian Banach, Krystian Bolek, Dariusz Bolek, Dawid Bulanda, Kacper Chrobociński, Jacek Glaza, Michał Górski, Michał Grygierczyk, Rafał Grzebieniowski, Daniel Jała, Mateusz Musik, Marcin Pacek, Bartosz Pawlaszek, Norbert Polak, Damian Smusz, Arkadiusz Stocki, Dawid Sypień, Michał Śniosek, Tomasz Temich, Marcel Traczyk, Kamil Walkowski, Mariusz Wątroba, Grzegorz Wyrębak, Piotr Żygadło

WLKS Wambierzyce

Kadra: Wojciech Bagiński, Jarosław Bagiński, Remigiusz Bagiński, Mateusz Curlej, Tomasz Dobrzyński, Dawid Dudzik, Wojciech Frąk, Przemysław Herba, Tomasz Herba, Mateusz Herba, Oskar Herba, Patryk Jakotochce, Marcin Janicki, Patryk Kapłon, Adam Kawiński, Cyprian Kurpiel, Jacek Medyński, Maciej Miszczak, Grzegorz Mulka, Mateusz Natkaniec, Piotr Rola, Krystian Sokół, Jakub Sołtysik, Mateusz Steliga, Dawid Szukiełowicz, Mateusz Ugarenko, Kornel Urbanek, Grzegorz Wacławik, Artur Wiśniewski, Jarosław Zaręba

Przyszli: Adam Kawiński, Mateusz Natkaniec, Piotr Rola, Mateusz Steliga, Dawid Szukiełowicz, Mateusz Ugarenko
Odeszli: Dawid Biały, Grzegorz Górecki, Kamil Górzyński, Rafał Janicki, Radosław Magier, Łukasz Sarnicki, Michał Sworniowski, Marcin Tryzna

Zrzeszeni Niwa

Kadra: Mateusz Bigos, Mateusz Fedak, Wojciech Fryc, Marcin Gorlach, Radosław Horbajczuk, Józef Jabłoński, Łukasz Kopacz, Damian Kopacz, Krystian Kraj, Marcin Krajewski, Piotr Krzyształowski, Arkadiusz Lorenz, Bartosz Mackiewicz, Piotr Marcinkowski, Sylwester Miga, Przemysław Nida, Jarosław Obstarczyk, Wojciech Ogielski, Piotr Palij, Paweł Palij, Marcin Paluch, Tomasz Pawłowski, Dominik Puchalski, Szymon Puchalski, Marek Raszpla, Patryk Ruciński, Przemysław Staszków, Piotr Tomaszek, Dariusz Trzciński, Piotr Wach, Dawid Wach

Przyszli: Józef Jabłoński, Piotr Krzyształowski, Arkadiusz Lorenz, Patryk Ruciński, Przemysław Staszków
Odeszli: Dawid Horbajczuk, Kacper Majder, Marcin Nieckarz, Paweł Chrystowski, Dominik Kudra, Jarosław Trzciński, Grzegorz Wawrynowicz, Wojciech Wawrynowicz

Liczba zawodników według wieku:

Wiek – Ilość zawodników – %
15 – 1 – 0.3%
16 – 6 – 1.9%
17 – 7 – 2.2%
18 – 11 – 3.5%
19 – 13 – 4.1%
20 – 19 – 6.0%
21 – 9 – 2.8%
22 – 10 – 3.2%
23 – 9 – 2.8%
24 – 26 – 8.2%
25 – 10 – 3.2%
26 – 9 – 2.8%
27 – 13 – 4.1%
28 – 16 – 5.0%
29 – 14 – 4.4%
30 – 15 – 4.7%
31 – 11 – 3.5%
32 – 12 – 3.8%
33 – 11 – 3.5%
34 – 8 – 2.5%
35 – 12 – 3.8%
36 – 7 – 2.2%
37 – 8 – 2.5%
38 – 7 – 2.2%
39 – 7 – 2.2%
40 – 12 – 3.8%
41 – 2 – 0.6%
42 – 1 – 0.3%
43 – 5 – 1.6%
44 – 5 – 1.6%
45 – 1 – 0.3%
46 – 4 – 1.3%
47 – 2 – 0.6%
48 – 1 – 0.3%
49 – 3 – 0.9%
50 – 1 – 0.3%
51 – 4 – 1.3%
52 – 1 – 0.3%
53 – 1 – 0.3%
54 – 1 – 0.3%
60 – 1 – 0.3%
63 – 1 – 0.3%

źródło: laczynaspilka.pl

@PPotworow