12. kolejka klasy b: Piasek Potworów – Sparta Stary Waliszów 2:2 (2:1).

Na inaugurację rundy wiosennej Piasek Potworów zremisował ze Spartą Stary Waliszów 2:2.

Pierwsza połowa rozpoczęła się bardzo pechowo dla naszej drużyny, już w drugiej minucie kontuzji doznał Maciej Pruś. W jego miejsce wszedł Tomasz Temich. W siódmej minucie wychodzimy na prowadzenie. Bramkę dla Piaska zdobył Krystian Kuchciak. W piętnastej minucie było już 2:0, po dobrej akcji Georga, pierwsze trafienie w barwach Piaska zanotował Damian Bieńko. W 21 minucie błąd w prowadzeniu popełnił Sebastian Tracz, piłkę wyłuskał mu Daniel Kruk i mocnym strzałem pokonał naszego bramkarza. Kolejną groźną akcje Sparta przeprowadziła w 28 minucie, jednak po strzale głową napastnika ze Starego Waliszowa dobrą obroną popisał się Józef Kurtiak, przenosząc piłkę nad poprzeczką. W 38 minucie kolejna kontuzja w naszej drużynie. Tym razem boisko musiał opuścić Sebastian Tracz. W 41 minucie mogliśmy zdobyć bramkę, po dobrej wrzutce Daniela Wielowskiego z prawej strony, George nie zdołał pokonać bramkarza Sparty.

Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej połowie na boisku dominowała drużyna gości, a Piasek ograniczał się jedynie do obrony, co zemściło się w 73 minucie i Sparta doprowadziła do remisu. W 80 minucie czerwoną kartką został ukarany zawodnik ze Starego Waliszowa i ostatnie 10 minut graliśmy z przewagą jednego zawodnika, jednak nie udało nam się zmienić rezultatu spotkania. Dziękujemy naszym zawodnikom za walkę.

Piasek: Józef Kurtiak   – Daniel Wielowski, Jakub Urban, Krystian Kuchciak , Sylwester KowalskiGrzegorz Gaszewski  , Sebastian Tracz  ( 38′ Piotr Żygadło), Damian Bieńko  , Maciej Pruś  (7′ Tomasz Temich) – Gheorghiță Gălbează , Dariusz Michorczyk (80′ Michał Gruszka)

Rezerwa: Seweryn Waliczek, Tomasz Temich, Piotr Żygadło, Kamil Walkowski, Michał Gruszka

kolejka 12 – 07.04.2019 (niedziela)

Orzeł Mąkolno – Pauza
godz. 11.00
Czarni Braszowice – Zrzeszeni Niwa 4:0
Ernest Łotysz x2, Krzysztof Kudryński, Sławomir Krocz (Czarni)
Granica Tłumaczów – WLKS Wambierzyce 4:2
Dariusz Jarosz x2, Arkadiusz Wardak, Kamil Orwat (Granica) – Kamil Górzyński x2 (WLKS)
Piasek Potworów – Sparta Stary Waliszów 2:2
Krystian Kuchciak, Damian Bieńko (Piasek) – Daniel Kruk, Rafał Dragan (Sparta)

godz. 12.30
Unia Złoty Stok II – Czermna Kudowa Zdrój 0:3 vo

godz. 13.00
Hutnik Szczytna – Perła Płonica 2:0
Marcin Jóźwiak, Jacek Jakóbek (Hutnik)

Zapraszamy do galerii zdjęć:

@PPotworow