13. kolejka klasy b: Hutnik Szczytna – Piasek Potworów 3:1 (2:0)

Piasek Potworów przegrał w wyjazdowym spotkaniu z Hutnikiem Szczytna 1:3. Bramkę dla naszej drużyny zdobył Damian Bieńko. W 80 minucie debiut na bramce zaliczył Seweryn Waliczek.

Do spadkowicza z „A” klasy wybraliśmy się jedynie w 13 osobowym składzie, z różnych względów nie mogli zagrać: Dariusz Michorczyk, Piotr Żygadło, Kamil Walkowski i Michał Gruszka, którzy byli do dyspozycji trenera w pierwszym meczu. Plus wyłączeni przez kontuzje Maciej Pruś i Sebastian Tracz. W obwodzie zostali więc tylko rezerwowy bramkarz Seweryn Waliczek i Radosław Sobieraj.

Pierwsze minuty to typowe badanie gry z obu stron, po jednej z akcji dobrą szansę miał Krystian Lorenz, który wbiegał na pełnej szybkości w pole karne, jednak został uprzedzony przez bramkarza, który wyjaśnił sytuację. W grze Hutnika widać było dużo spokoju i doświadczenia – zupełnie inna drużyna niż z jesiennego pojedynku w Potworowie. Gospodarze obejmują prowadzenie w 20 minucie spotkania, długie podanie za linię obrony na prawe skrzydło do Łukasza Gawędy, którego strzał odbił się od poprzeczki a piłkę do pustej bramki dobił Marcin Rosiak. Hutnik poszedł za ciosem i już pięć minut później było 2:0, po składnej kombinacyjnej akcji w polu karnym. Ponownie we znaki dał Łukasz Gawęda – wyłożył piłkę Jackowi Jakóbkowi, który strzałem po długim rogu podwyższył wynik spotkania. Dobrą szansę w 35 minucie miał Gălbează, jednak został w porę uprzedzony przez dobrze spisujących się obrońców gospodarzy. Kilka minut później George został popchnięty bez piłki przez stopera Hutnika, jednak sędzia nie wskazał na 11 metr. W 40 minucie kolejny szybki wypad skrzydłowego ze Szczytnej, który znalazł się w sytuacji 2 na 1 z naszym bramkarzem jednak zdaniem sędziego liniowego zagrał piłkę „na spalonego”.

Drugą połowę znowu mocno rozpoczęli gospodarze od dwóch dogodnych sytuacji, jednak na bramkę zamienili dopiero trzecią z nich w 50 minucie na listę strzelców wpisał się Łukasz Gawęda. Honorowa bramka na 1:3 dla Piaska to trafienie z rzutu karnego Damiana Bieńki w 85 minucie. Warto dodać, że rzut karny wywalczył chwilę wcześniej wprowadzony Radosław Sobieraj, który mimo kilkunastu minut na boisku pokazał się z dobrej strony. W 88 minucie ponownie faulowany był Sobieraj, tym razem jednak na linii „szesnastki” a strzał Tomasza Temicha, mimo, że dobry i celny to zbyt lekki żeby zaskoczyć bramkarza ze Szczytnej.

W drugiej połowie nasza gra była zdecydowanie lepsza, więcej walczyliśmy na całym boisku jednak trzeba obiektywnie przyznać, że to gospodarze byli dzisiaj lepsi i wygrali zasłużenie. W drugiej połowie z ławki rezerwowej w Hutniku weszło aż sześciu zawodników – tego zdecydowanie zabrakło u nas.

Warto odnotować, że w 80 minucie przy wyniku 0:3 debiut w seniorskich rozgrywkach zanotował 15 letni bramkarz Seweryn Waliczek.

Piasek: Józef Kurtiak   ( 80′  Seweryn Waliczek) – Jacek Stecyk, Jkub Urban, Krystian Kuchciak ( 80′ Radosław Sobieraj), Sylwester Kowalski – Daniel Wielowski, Grzegorz Gaszewski  ,  Tomasz Temich, Krystian Lorenz – Damian Bieńko  , Gheorghiță Gălbează

➡️ kolejka 13 – 14.04.2019 (niedziela)

Perła Płonica – Pauza

godz. 11.00
Orzeł Mąkolno – Czarni Braszowice 2:5
Jakub Śleziak, Łukasz Warzocha (Orzeł) – Ernest Łotysz x3, Piotr Tracz x2 (Czarni)
Sparta Stary Waliszów – Granica Tłumaczów 1:0
Daniel Kruk (Sparta)
WLKS Wambierzyce – Unia Złoty Stok II 3:0 vo
godz. 14.00
TKS Hutnik Szczytna – Piasek Potworów 3:1
Marcin Rosiak, Jacek Jakóbek, Łukasz Gawęda (Hutnik) – Damian Bieńko
Luks Czermna – Zrzeszeni Niwa 2:1
Jędrzej Śliwa, Tomasz Mikołajczyk (Luks) – Radosław Horbajczuk (Zrzeszeni)

@PPotworow