18. kolejka klasy b: Granica Tłumaczów – Piasek Potworów 3:0

Na mecz do Tłumaczowa udaliśmy się 2̶2̶ ̶o̶s̶o̶b̶o̶w̶ą̶ ̶k̶a̶d̶r̶ą̶ 12 osobową kadrą. Na ławce rezerwowych, a w zasadzie na linii bocznej zameldował się jedynie Radosław Sobieraj, który w pierwszej połowie pełnił funkcję sędziego m̶i̶ę̶d̶z̶y̶n̶a̶r̶o̶d̶o̶w̶e̶g̶o̶ liniowego, gdyż sędziowie podobnie jak i my na mecz przyjechali w wąskim składzie.

Granica natomiast pokazała jak powinna wyglądać kadra meczowa, zajmując prawie całą szerokość ławki rezerwowych. I wcale nie było tam kibiców. Granica pokazała nam również jak powinno się wchodzić w mecz. Już w ósmej minucie spotkania tracimy pierwszą bramkę. Lekko podcięta piłka za linię obrony, za piłką podążył napastnik Granicy. W międzyczasie nasza linia obrony stanęła w miejscu, będąc pewnym, że sędzia liniowy wskaże pozycje spaloną. Tak się jednak nie stało i mocnym strzałem po długim rogu Dariusz Jarosz wyprowadził Tłumaczów na prowadzenie.

Kilka kolejnych groźnych akcji z rzędu przeprowadziła Granica jednak w bramce świetnie spisywał się Józef Kurtiak. W ostatniej akcji przed przerwą nasz bramkarz nie miał jednak nic do powiedzenia. Dokładną wrzutkę z rzutu rożnego Sebastiana Piątkowskiego na bramkę, mocnym strzałem głową zamienił Arkadiusz Wardak.

Po przerwie nasza gra znacznie się ożywiła, za niewidocznego Sebastiana Tracza wszedł Damian Bieńko, który rozruszał lewe skrzydło. Jednakże wciąż brakowało skuteczności. Tworzyliśmy sobie coraz to więcej sytuacji jednak brakowało zimnej krwi w polu karnym. Najlepsze okazje do wyrównania rezultatu zmarnowali Damian Bieńko i Kuba Urban.

Jak zachować zimną krew w sytuacji podbramkowej pokazał w samej końcówce meczu Grzegorz Woźniak pakując piłkę do bramki, po kolejnym stałym fragmencie gry, ustalając tym samym wynik spotkania na 3:0 dla Tłumaczowa.

Wielkie brawa należą się dla naszego bramkarza Józefa Kurtiaka który mimo trzech wpuszczonych bramek, zagrał bardzo dobre spotkanie kilkukrotnie ratując nas z opresji.

GRANICA TŁUMACZÓW 3:0 (2:0) PIASEK POTWORÓW
8′ 1:0 Dariusz Jarosz, 45′ 2:0 Arkadiusz Wardak, 88′ 3:0 Grzegorz Woźniak

PIASEK: Kurtiak – Kowalski, Kuchciak, Urban, Żygadło(55’Sobieraj) – Tracz(46’Bieńko)Michorczyk, Gaszewski, Wielowski, Stecyk – Walkowski

Komplet wyników 18 kolejki:

Hutnik Szczytna – WLKS Wambierzyce 2:2
Czarni Braszowice – Sparta Stary Waliszów 6:1
Zrzeszeni Niwa – Orzeł Mąkolno 4:1
Granica Tłumaczów – Piasek Potworów 3:0

 

 

@PPotworow