2. kolejka klasy b: Piasek Potworów – Czarni Braszowice 2:2 (0:0)

Piasek Potworów zremisował z Czarnymi Braszowice 2:2 (0:0).

Początek rozgrywanego w pełnym słońcu spotkania zaczął się bardzo ospale z obu stron, piłka krążyła głównie w środkowej sferze boiska.

Po dziesięciu minutach wzajemnego „badania się” z lewej strony mocno huknął Grzegorz Gaszewski, jednak jego uderzenie wylądowało na poprzeczce.

Kilka minut później niefortunna interwencja bramkarza Czarnych, który zostawił za sobą pustą bramkę. Piłka trafiła pod nogi Damiana Bieńki, którego uderzenie w ostatniej chwili głową wybił Krzysztof Kudryński.

W 20. minucie spotkania dobre, przeszywające linię obrony, prostopadłe podanie od Sebastiana Tracza dostał Bieńko, jednak nasz napastnik nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

Do przerwy mieliśmy jeszcze kilka dogodnych sytuacji, lecz brakowało skuteczności.

W drugiej połowie. obraz gry nie uległ zmianie.
Piasek ciągle przeważał, jednak nie przekładało się to na zmianę rezultatu.

W 52. minucie jeden z nielicznych wypadów pod bramkę Józefa Kurtiaka zakończył się bramką dla gości. Piłka wrzucona z lewego sektora boiska wprost na głowę najwyższego w polu karnym Krzyszofa Kudryńskiego, który uderza w słupek. Piłka wraca jednak pod nogi Zbigniewa Gancarczyka, który pakuję piłkę w krótki róg bramki.

Po straconej bramce w barwach Piaska pojawili się Maciej Pruś, Łukasz Janelli, Paweł Fester i Krystian Lorenz, którzy bezpośrednio przyczynili się do zmiany wyniku.

Najpierw w 73. minucie dogranie Macieja Prusia na bramkę zamienił Paweł Fester, a w kolejnej akcji precyzyjna wrzutka z lewego skrzydła Prusia, spadła wprost pod nogi Krystiana Lorenza, który nie miał problemów z wpakowaniem piłki do siatki.

Gdy wydawało się już, że dowieziemy korzystny rezultat i pokonamy Czarnych, sędzia podyktował rzut wolny w bocznej strefie boiska. Do piłki podszedł Ireneusz Nowak i precyzyjnym uderzeniem zmieścił piłkę w dalszym rogu bramki strzeżonej przez Kurtiaka.

Podsumowując rozegraliśmy bardzo dobre zawody, w przeciągu całego meczu stworzyliśmy sobie mnóstwo sytuacji podbramkowych, jednak raz po raz zawodziła skuteczność. Po końcowym gwizdku schodziliśmy więc tylko z jednym punktem i wielkim niedosytem.

➡️kolejka 2 – 01.09.2019 (niedziela)

godz. 11.00
Orzeł Mąkolno – Perła Płonica 1:0
Waldemar Morawski (Orzeł)
Sparta Stary Waliszów – Cis Brzeźnica 1:3
Jakub Dulik (Sparta) – Łukasz Poręba x3 (Cis)
Zrzeszeni Niwa – WLKS Wambierzyce 0:0
Granica Tłumaczów – Hutnik Szczytna 3:0
Patryk Borkowski x2, Sebastian Piątkowski (Granica)

godz. 14.00
Piasek Potworów – Czarni Braszowice 2:2 
Paweł Fester, Krystian Lorenz (Piasek) – Zbigniew Gancarczyk, Ireneusz Nowak (Czarni)
Burza Dzikowiec – Kłos Laski 0:4
Wojciech Gembara, Radosław Kędzierski, Paweł Jachimowski, Paweł Dudzic (Kłos)

Tabela

@PPotworow