3. kolejka klasy b: Cis Brzeźnica – Piasek Potworów 3:0 (2:0)

Piasek Potworów przegrał z Cisem Brzeźnica 0:3 (0:2).

Przełożony na godzinę 12:00 derbowy mecz pomiędzy Cisem Brzeźnica a Piaskiem Potworów rozpoczął się dziesięć minut przed czasem. I mógł rozpocząć się bardzo dobrze dla naszej drużyny, w piątej minucie piłkę z prawego skrzydła w pole karne wyłożył Ghealbeaza jednak strzał Damiana Bieńki z najbliższej odległości wylądował nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Szymona Mikę.

Jak zachować się w polu karnym pokazał pięć minut później Łukasz Poręba, który przejął piłkę na 16. metrze i wpadając w pole karne, mocnym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 27. minucie powinno być 2:0 dla gospodarzy, jednak Kamil Kuruc przestrzelił w dogodnej sytuacji.

Co się odwlecze… pięć minut później, mocne uderzenie wylądowało na poprzeczce, a dobitka Jakuba Kizika wylądowała w siatce. 0:2 i takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa, w której z naszej strony zdecydowanie brakowało odważniejszych ataków i przede wszystkim strzałów na bramkę.

W drugiej połowie niewiele się zmieniło. Cis dalej kontrolował boiskowe wydarzenia i swoją przewagę udokumentował golem rezerwowego Norberta Bilskiego, który na raty pokonał Mateusza Dębowskiego ustalając wynik spotkania na 3:0.

Piasek: Mateusz Dębowski     – Sebastian Tracz ( 50′ Oskar Kurtiak), Piotr Studniarz, Daniel Wielowski, Jakub Urban, Maciej Pruś ( 55′ Krystian Lorenz), Grzegorz Gaszewski  , Dariusz Michorczyk, Tomasz Temich ( 55′ Łukasz Witsanko), Gheorghita Galbeaza ( 68′ Kamil Walkowski), Damian Bieńko

Rezerwa: Seweryn Waliczek, Oskar Kurtiak, Krystian Lorenz, Łukasz Witsanko, Kamil Walkowski

@PPotworow