W pierwszym meczu sparingowym przegraliśmy z LKS Bierkowice 0:3.

W niedzielę 11.08.2019 rozegramy pierwszy sparing przed nadchodzącym sezonem. Przeciwnikiem będzie spadkowicz z a klasy drużyna LKS Bierkowice. Będzie to pierwszy w historii pojedynek między tymi drużynami, gdyż nigdy wcześniej nie nie graliśmy z Bierkowicami w meczach ligowych, pucharowych czy sparingowych. Mecz zostanie rozegrany na boisku w Bierkowicach o godzinie 14.00. Zapraszamy serdecznie kibiców.

📆 11.08.2019
🕑 14:00
📍Bierkowice

Sparingi

Wyniki meczów fazy grupowej:

Grupa A:

Piasek Potworów 0:0 (rz.k 1:2) Cis Brzeźnica
LZS Chrząstawa 0:4 SKS Potworów
Piasek Potworów 0:2 SKS Potworów
LZS Chrząstawa 1:2 Cis Brzeźnica
Piasek Potworów 0:0 (rz.k 3:1) LZS Chrząstawa
Cis Brzeźnica 1:2 SKS Potworów

Grupa B:

Piasek 1999 Retro 1:4 Wieża Rudnica
Karofliska.pl 0:2 Fortuna Chomiąża
Piasek 1999 Retro 1:2 Fortuna Chomiąża
Kartofliska 0:4 Wieża Rudnica
Piasek 1999 Retro 2:0 Kartofliska.pl
Wieża Rudnica 2:0 Fortuna Chomiąża

Wyniki fazy pucharowej i klasyfikacja końcowa:

 

Klasyfikacja końcowa:
1. SKS Potworów
2. Wieża Rudnica
3. Cis Brzeźnica
4. Fortuna Chomiąża
5. Piasek Potworów
6. Piasek 1999 Retro
7. Kartofliska.pl
8. LZS Chrząstawa

Galeria zdjęć (fot. Karol Fester / Robert Herdy):

Mecze towarzyskie Piaska Potworów przed rundą jesienną sezonu 2019/2020:

13.07.2019 Piasek Potworów – Teleszyna III Przykona 0:0
13.07.2019 Piasek Potworów – Orzeł Bydgoszcz 2:3
13.07.2019 Piasek Potworów – PKS Orzeł Dziadowice – Folwark 1:0
13.07.2019 Piasek Potworów – FC Zapchajdziura 1:4
13.07.2019 Piasek Potworów – Coco Jambo Warszawa 4:1
13.07.2019 Piasek Potworów – Muchobór Wrocław 0:1

03.08.2019 Piasek Potworów – Cis Brzeźnica
03.08.2019 Piasek Potworów – SKS Potworów
03.08.2019 Piasek Potworów – LZS Chrząstawa

11.08.2019 LKS Bierkowice – Piasek Potworów

15.08.2019 Spartakus Byczeń – Piasek Potworów

18.08.2019 Turniej im. Ireneusza Kostana (Rudnica: Wieża Rudnica, Przedborowianka Przedborowa, Piasek Potworów, Cis Brzeźnica, Perła Płonica i Tarnovia Tarnów)

Ustalono też godziny rozgrywania meczów ligowych. W tym sezonie nietypowo niektóre mecze rozgrywane będą już o godzinie 10 rano, poniżej terminarz spotkań naszej drużyny, pełny terminarz będzie dzisiaj uaktualniony na naszej stronie internetowej.

kolejka 1 – 25.08.2019 godz. 11.00 (niedziela) WLKS Wambierzyce – Piasek Potworów
kolejka 2 – 01.09.2019 godz. 14.00 (niedziela) Piasek Potworów – Czarni Braszowice
kolejka 3 – 08.09.2019 godz. 13.30 (niedziela) Cis Brzeźnica – Piasek Potworów
kolejka 4 – 15.09.2019 godz. 13.30 (niedziela) Piasek Potworów – Hutnik Szczytna
kolejka 5 – 22.09.2019 godz. 13.30 (niedziela) Perła Płonica – Piasek Potworów
kolejka 6 – 29.09.2019 godz. 13.30 (niedziela) Piasek Potworów – Kłos Laski
kolejka 7 – 06.10.2019 godz. 10.00 (niedziela) Orzeł Mąkolno – Piasek Potworów
kolejka 8 – 13.10.2019 godz. 12.30 (niedziela) Piasek Potworów – Granica Tłumaczów
kolejka 9 – 20.10.2019 godz. 10.00 (niedziela) Sparta Stary Waliszów – Piasek Potworów
kolejka 10 – 27.10.2019 godz. 11.00 (niedziela) Burza Dzikowiec – Piasek Potworów
kolejka 11 – 03.11.2019 godz. 11.00 (niedziela) Piasek Potworów – Zrzeszeni Niwa

Terminarz Grupy – kalsa b Wałbrzych IV

W sezonie 2019-2020 nasza drużyna wystąpi w 4 grupie wałbrzyskiej klasy b. Grupa będzie liczyła 12 drużyn, a w porównaniu z poprzednim sezonem zobaczymy w niej trzy nowe zespoły: Kłos Laski, Burza Dzikowiec oraz Cis Brzeźnica.
Na razie opublikowano jedynie daty rozegrania spotkań, w terminarzu nie ma jeszcze podanych godzin.

Poniżej przedstawiamy terminarz dla naszej drużyny:

kolejka 1 – 25.08.2019 (niedziela) WLKS Wambierzyce – Piasek Potworów
kolejka 2 – 01.09.2019 (niedziela) Piasek Potworów – Czarni Braszowice
kolejka 3 – 08.09.2019 (niedziela) Cis Brzeźnica – Piasek Potworów
kolejka 4 – 15.09.2019 (niedziela) Piasek Potworów – Hutnik Szczytna
kolejka 5 – 22.09.2019 (niedziela) Perła Płonica – Piasek Potworów
kolejka 6 – 29.09.2019 (niedziela) Piasek Potworów – Kłos Laski
kolejka 7 – 06.10.2019 (niedziela) Orzeł Mąkolno – Piasek Potworów
kolejka 8 – 13.10.2019 (niedziela) Piasek Potworów – Granica Tłumaczów
kolejka 9 – 20.10.2019 (niedziela) Sparta Stary Waliszów – Piasek Potworów
kolejka 10 – 27.10.2019 (niedziela) Burza Dzikowiec – Piasek Potworów
kolejka 11 – 03.11.2019 (niedziela) Piasek Potworów – Zrzeszeni Niwa

Pełny terminarz naszej grupy.

LZS Piasek Potworów oraz Gmina Bardo zapraszają wszystkich 3 sierpnia na obchody 20-lecia reaktywacji klubu.
W programie nie zabraknie atrakcji dla fanów piłki nożnej, najmłodszych kibiców, a nawet dla miłośników sportów siłowych.
Dodatkowo dla tych, co jeszcze nie mieli okazji zobaczyć, wyświetlany będzie serial „Asy B klasy” a na boisku spotkać będzie można bohaterów serialu.
Nie zabraknie dobrego jedzenia oraz napojów chłodzących, a wieczorem będzie można potańczyć podczas dancingu pod gwiazdami, który poprowadzi DJ.Wester.

Szczegółowy program obchodów:

12:00 – Turniej Piłki Nożnej

Gr A: Piasek Potworów, SKS Potworów, LZS Chrząstawa, Cis Brzeźnica

Gr B: Piasek Potworów 1999, Wieża Rudnica, Fortuna Chomiąża, Kartofliska

16:00 – Wręczenie dyplomów oraz pucharów

od 12:00 – Wyświetlenie wszystkich odcinków pierwszego sezonu ‚Asy B Klasy’

14:00 – Atrakcje i konkursy dla dzieci – SIS Bardzka Pozytywka

14:00 – Turniej w Piłkarzyki

15:00 – Żółci vs Niebiescy – Mecz piłki nożnej dla dzieci

16:00 – Turniej Arm Wrestlingu

17:00 – Wręczenie Nagród

19:00 Zabawa pod gwiazdami – DJ Wester

Dodatkowo:
– Wielu ciekawych gości
– Uhonorowanie byłych piłkarzy oraz działaczy Piaska Potworów
– Zabawy oraz konkursy dla dzieci
– Gastronomia

Więcej na stronie:
https://www.piasekpotworow.pl/xxlecie

Informacje dla kibiców którzy przyjadą do Potworowa:

Dojazd
Baza Noclegowa
Gastronomia
Atrakcje Turystyczne

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z turnieju w Przykonie.

W Mistrzostwach zajmujemy ostatecznie 6 miejsce. W ostatnim meczu przegraliśmy z Muchoborem Wrocław 0:1.

Komplet wyników naszej drużyny:

Faza Grupowa:
Orzeł Bydgoszcz – Piasek Potworów 3:2
Piasek Potworów – PKS Orzeł Dziadowice 1:0
Piasek Potworów – Teleszyna III Przykona 0:0

Ćwierćfinał:
Piasek Potworów – FC Zapchajdziura 1:4

Mecz o miejsca 4-8:
Piasek Potworów – Coco Jambo Warszawa 4:1

Mecz o 5 miejsce:
Piasek Potworów – Muchobór Wrocław 0:1

Już w najbliższą sobotę 13 lipca w Przykonie weźmiemy udział w Mistrzostwach Świata w udawaniu grę w piłkę. W tym roku na turnieju pojawi się aż 16 drużyn z całej Polski, a województwo dolnośląskie będzie reprezentował Piasek Potworów oraz Muchobór Wrocław.

Drużyny zostały podzielone na 4 grupy, a nasz zespół znalazł się w grupie B, w której powalczymy z gospodarzem Teleszyną III Przykona, Orłem Bydgoszcz oraz z PKS Orzeł Dziadowice – Folwark. Mistrzostwa startują o 11:00, a Piasek pierwsze spotkanie rozegra o 11:15 z Orłem Bydgoszcz na boisku nr B, drugie o 11:45 z PKS Orzeł Dziadowice – Folwark, a trzecie o 12:00 z Teleszyną III Przykona.

Jako że do Przykony mamy około 280 kilometrów, wyjazd busem planowany jest na godzinę 5:45 rano z Bardo z bloków i pojedzie następującą trasą:

🚐 Bardo 05:45 -> (🏢bloki -> 🏙️miasto -> ⛪ kościół) -> Przyłęk (kościół ⛪) – > Potworów (sołtys 👨‍🌾 ) -> Ząbkowice -> Przykona 🏟️

Do Przykony powinniśmy dotrzeć na około godzinę 9:30, o ile po drodze nie zahaczymy o Potowrów w województwie wielkopolskim, który leży około 10 kilometrów od Przykony :)

Kibiców, którzy nie będą mieli okazji być w Przykonie, będziemy na bieżąco informowali o tym, co się dzieje podczas turnieju.

Poniżej garść informacji o mistrzostwach, zapowiedzi prezentacje grup oraz relacje z poprzednich mistrzostw:

Podział na Grupy:

A
LZS Chrząstawa
Naprzód Świbie
Jadwiżański Poznań
FC Zapchajdziura

11:00 Naprzód Świbie – FC Zapchajdziura (boisko A)
11:15 LZS Chrząstawa – Jadwiżański Poznań (boisko A)
11:30 FC Zapchajdziura – Jadwiżański Poznań (boisko A)
11:45 LZS Chrząstawa – Naprzód Świbie (boisko A)
12:00 FC Zapchajdziura – LZS Chrząstawa (boisko A)
12:15 Naprzód Świbie – Jadwiżański Poznań (boisko A)

B
Teleszyna III Przykona
Piasek Potworów
Orzeł Bydgoszcz
PKS Orzeł Dziadowice – Folwark

11:00 Teleszyna III Przykona – PKS Orzeł Dziadowice – Folwark (boisko B)
11:15 Orzeł Bydgoszcz – Piasek Potworów (boisko B)
11:30 Teleszyna III Przykona – Orzeł Bydgoszcz (boisko B)
11:45 Piasek Potworów – PKS Orzeł Dziadowice – Folwark (boisko B)
12:00 Piasek Potworów – Teleszyna III Przykona (boisko B)
12:15 Orzeł Bydgoszcz – PKS Orzeł Dziadowice – Folwark (boisko B)

C
Tartak Klamry
Kartofliska
Odlew Poznań
Bar Ulubiona ETV Warszawa

12:30 Tartak Klamry – Bar Ulubiona ETV Warszawa (boisko A)
12:45 Kartofliska – Odlew Poznań (boisko A)
13:00 Tartak Klamry – Kartofliska (boisko A)
13:15 Odlew Poznań – Bar Ulubiona ETV Warszawa (boisko A)
13:30 Tartak Klamry – Odlew Poznań (boisko A)
13:45 Kartofliska – Bar Ulubiona ETV Warszawa (boisko A)

D
Muchobór Wrocław
Janusze Futbolu Kraków
T.N Footroll
Coco Jambo Warszawa

12:30 Muchobór Wrocław – Janusze Futbolu Kraków (boisko B)
12:45 T.N Footroll – Coco Jambo Warszawa (boisko B)
13:00 Janusze Futbolu Kraków – T.N Footroll (boisko B)
13:15 Coco Jambo Warszawa – Muchobór Wrocław (boisko B)
13:30 Muchobór Wrocław – T.N Footroll (boisko B)
13:45 Coco Jambo Warszawa – Janusze Futbolu Kraków (boisko B)

od 14:00 Faza Pucharowa

Wydarzenie na fb:
https://www.facebook.com/events/446058872873066/

Fazę grupową #Padaka2019 można obstawiać tutaj (forBET):
https://www.iforbet.pl/oferta/8/12496

Po turnieju w Surf Base Przykona odbędzie się afterek:
https://www.facebook.com/events/676956542727087/

Zapowiedzi:
https://www.turek.net.pl/kalendarium-imprez/27223-mistrzostwa-swiata-w-udawaniu-gry-w-pilke-przykona-2019
https://www.iturek.net/fakty/mistrzostwa-swiata-w-udawaniu-gry-w-pilke
https://www.przegladkoninski.pl/PL-H5/7/10502/iii-mistrzostwa-swiata-w-udawaniu-gry-w-pilke-nozna-odbeda-sie-w-przykonie.html
https://lajt.lm.pl/sport/informacja/122440/padaka2019_lokalni_bohaterowie_zagraja_w_grupie_b_mistrzostw

Prezentacja uczestnikow:
↳ A: https://www.turek.net.pl/sport/27236-poznajcie-druzyny-uczestniczace-w-mistrzostwach-swiata-w-udawaniu-gry-w-pilke-pr
↳ B: https://www.turek.net.pl/sport/27249-kolejne-fajtulapy-ktorzy-chca-wygrac-mistrzostwa-swiata-w-przykonie-
↳ C: https://www.turek.net.pl/sport/27258-przeglad-druzyn-z-grupy-c-mistrzostwa-w-udawaniu-gry-w-pilke-juz-13-lipca
↳ D: https://www.turek.net.pl/sport/27275-poznajcie-kolejne-druzyny-mistrzostw-swiata-w-udawaniu-gry-w-pilke-nozna-przykon

↳ A: https://iturek.net/miejscowosci/kartofliskowy-mundial-juz-13-lipca
↳ B: https://iturek.net/fakty/sport/kto-zagra-na-mistrzostwach-swiata-w-przykonie-znamy-kolejne-druzyny
↳ C: https://iturek.net/fakty/sport/trzecie-mistrzostwa-swiata-w-udawaniu-gry-w-pilke-nozna-juz-w-ten-weekend
↳ D: https://iturek.net/fakty/sport/przykona-przedstawiamy-kolejne-druzyny-mistrzostw-swiata-w-udawaniu-gry-w-pilke-nozna

Zobacz co się działo na poprzednich mistrzostwach w Bibannie w 2018 roku:

↳ Nasza relacja: https://www.piasekpotworow.pl/seniorzy/mistrzostwa-swiata-bibiannie-2018-relacja/
↳ Galeria Zdjęć: https://bit.ly/2W6Tnx0

↳ Relacja Video (kartofliska.pl): https://www.youtube.com/watch?v=Va9LD0GVyA8
↳ Relacja video (Łączy nasz piłka) : https://www.laczynaspilka.pl/specjalne/tylko-u-nas/wideo-mistrzostwa-swiata-w-udawaniu-gry-w-pilke1
↳ Relacja ze strony Weszło.com: http://weszlo.com/2018/07/16/kartofliska-bibiannie-prawie-mundial-gwiazdami/
↳ Relacja ze strony Express-Miejski: http://zabkowice.express-miejski.pl/wiadomosc/33637,piasek-potworow-wzial-udzial-w-mistrzostwach-swiata-i-zdobyl-jedno-z-trzech-trofeow

Przedstawiamy statystyczne podsumowanie sezonu 2018/2019.

📊 Statystyki indywidualne zawodników – Piasek Potworów: 📊

Imię i Nazwisko Mecze  Zmiany
Józef Kurtiak  9  -37  705
Sewerym Waliczek  4 -5 105
Wojciech Wołowski 2 -6 148 1
Jakub Gabrysz 2  1 -9 212
Marek Pyć 6 -13 540
Maciej Pawlak  9  1 802
Dariusz Michorczyk 17 1 2  1  1450
Oskar Kurtiak 3  1 1 280
Grzegorz Gaszewski  19  1  4  1 1710
Krystian Kuchciak 18 2 3  2 1 1588
Sylwester Kowalski 15 1214
Przemysław Rutkowski 4  1 340
Radosław Sobieraj  4  80
Patryk Pogoda  5 2 3  1  472
 Dawid Padula 8 1  1  1 542
 Daniel Wielowski 13  1 1126
Michał Gruszka 4  71
Daniel Dudek  2  65
Krystian Lorenz 8 4 1  1 1 757
Maciej Pruś  9  2 597 1
Janusz Ćwiąkała  4  45
Gheorghiță Gălbează 15 2 8  6 2  1425
 Piotr Wiatr  1  6  238
Sebastian Tracz 13 2  1 2  1025
Damian Bieńko 6 1 4 2  1  585
Jacek Stecyk 4 2 362
Jakub Urban 9 1  743
Rafał Zabrzeński  3  42
Tomasz Temich 5 2  1 2  513
Kamil Walkowski  6 2 1  1 590
Piotr Żygadło 2 3  224
Adam Latosiewicz  2  1 50
Nikolas Zieliński  1  2 1  142

📊 Statystyki drużyny Piasek Potworów: 📊

Punkty: 13
Mecze: 20
Zwycięstwa: 4 (20 %)
Remisy: 1 (5 %)
Porażki: 17 (75 %)
Gole strzelone: 31
Gole stracone: 70
Różnica: -39

Dom:
Punkty: 10
Mecze: 10
Zwycięstwa: 3 (30 %)
Remisy: 1 (10 %)
Porażki: 6 (60 %)
Gole strzelone: 17
Gole stracone: 31
Różnica: -14

Wyjazd:
Punkty: 3
Mecze: 10
Zwycięstwa: 1 (10 %)
Remisy: 0 (0 %)
Porażki: 9 (90 %)
Gole strzelone: 14
Gole stracone: 39
Różnica: -25

Najwyższe zwycięstwo w domu:
12.05.2019 Piasek Potworów – Perła Płonica 4:3

Najwyższa porażka w domu:
16.06.2019 Piasek Potworów – Czermna Kudowa Zdrój 1:7

Najwięcej bramek w meczu rozegranym w domu:
16.06.2019 Piasek Potworów – Czermna Kudowa Zdrój 1:7

Najwyższe zwycięstwo na wyjeździe:
21.10.2018 Unia II Złoty Stok – Piasek Potworów 1:4

Najwyższa porażka na wyjeździe:
30.09.2018 Perła Płonica – Piasek Potworów 5:0
23.06.2019 LKS Wambierzyce – Piasek Potworów 5:0

Najwięcej bramek w meczu rozegranym na wyjeździe:
05.05.2019 Orzeł Mąkolno – Piasek Potworów 7:4

📊 Statystyki Sezonu – klasa b 2018/2019 Wałbrzych IV 📊

Rozegranych spotkań: 110
Zwycięstw w domu: 55 (50.00 %)
Zwycięstw na wyjeździe: 40 (36.36 %)
Remisów: 15 (13.64 %)

Liczba strzelonych goli: 496 (Średnio 4.51 na mecz)
Liczba strzelonych goli przez drużynę gospodarzy: 269 (Średnio 2.45 na mecz)
Liczba strzelonych goli przez drużynę gości: 227 (Średnio 2.06 na mecz)

Najwyższe zwycięstwo w domu:
21.10.2018 Luks Czermna Kudowa Zdrój – Orzeł Mąkolno 9:1

Najwyższe zwycięstwo na wyjeździe:
07.10.2018 Unia II Złoty Stok – Orzeł Mąkolno 0:8

Najwięcej bramek w jednym meczu:
05.05.2019 Orzeł Mąkolno – Piasek Potworów 7:4

Tabela:

 # Drużyna Pkt
1 Luks Czermna 49
2 Czarni Braszowice 25
3 Granica Tłumaczów 20
4 Sparta Stary Waliszów 18
5 Hutnik Szczytna 14
6 Orzeł Mąkolno 14
7 Perła Płonica 15
8 WLKS Wambierzyce 12
9 Zrzeszeni Niwa 15
10 Piasek Potworów 13
11 Unia II Złoty Stok 4

Tabela Statystyczna:

 Drużyna Kol. Śr.
Pkt
%
Z
%
R
%
P
Śr.
+
Śr.
Różnica
+/-
Pkt
Luks Czermna 20 2.45 80% 5% 15% 3.40 1.15 2.25 49
Czarni Braszowice 20 2.25 70% 15% 15% 3.30 1.05 2.25 45
Granica Tłumaczów 20 1.9 60% 10% 30% 2.25 1.45 0.80 38
Sparta Stary Waliszów 20 1.8 55% 15% 30% 2.10 1.85 0.25 36
Hutnik Szczytna 20 1.7 50% 20% 30% 2.50 1.90 0.60 34
Orzeł Mąkolno 20 1.55 45% 20% 35% 3.10 3.00 0.10 31
Perła Płonica 20 1.35 40% 15% 45% 2.25 2.00 0.25 27
WLKS Wambierzyce 20 1.15 30% 25% 45% 2.00 2.15 -0.15 23
Zrzeszeni Niwa 20 0.75 20% 15% 65% 1.85 2.90 -1.05 15
Piasek Potworów 20 0.65 20% 5% 75% 1.55 3.50 -1.95 13
Unia II Złoty Stok 20 0.2 5% 5% 90% 0.50 3.85 -3.35 4